Odzież uliczna

Odzież uliczna to styl, który jest noszony przez coraz większe grono osób. Czym tak na prawdę charakteryzuje się ten styl, jak można łatwo i szybko rozpoznać osoby, które preferują noszenie takiego gatunku ubrań.

Odzież uliczna to przede wszystkim odzież luźna, w której każdy czuje się swobodnie, zarówno spodnie, koszulki, bluzy są szerokie, nie przylegające do ciała. Odzieżą uliczną, często również nazywana odzieżą patriotyczną specjalizują się projektanci i liczni producencki a ich marki są cenione i rozpoznawane przez wszystkie osoby które funkcjonują w tym środowisku. Do najpopularniejszych producentów, kreujących modę uliczną zaliczamy: Surge Polonia(jedna z najstarszych firm w Polsce), Red is Bad, Sto Procent, Ciemna strefa czy Brain Dead Familia. Producentów takiego stylu ciągle przybywa, a nowi styliści proponują coraz to nowsze rozwiązania. Często wydaje nam się, iż w moda uliczna nie może nam zaproponować czegoś nowego, iż charakteryzuje się licznymi wytycznymi. Nic bardziej mylnego, z każdym rokiem w modzie tej proponowane są coraz to nowocześniejsze kroje i rozwiązania, które są bardzo lubiane przez osoby, preferujące ten styl.

Nie trudno zauważyć również, iż styl uliczny preferowany jest przez pewne grupy osób. Moda ta jest wybierana przez:

  • osoby słuchające jak i tworzące muzykę hip hopową
  • osoby, które lubią jeździć na deskorolce
  • kibiców jak i sportowców

Nie należy jednak mylić stylu ulicznego z osobami, którzy są pseudokibicami, oni również ubierają się luźno w dresy i bluzy, jest to jednak zupełnie inna subkultura.

 

Sklep z odzieżą patriotyczną: AtamanShop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.