Liga Typera
Fotograf Rzeszów Klimatyzacja Kraków

Meble młodzieżowe


Był taki mecz

Autor Informacji: admin z dnia: marzec - 4 - 2010

To nie wielkie mecze ze Strzyżowem, gdzie w pierwszym meczu po “fryzjerstwie sędziów” przegraliśmy 2-1 i w pełni rehabilitując się u siebie wygrywając 2-0, to nie mecze, które decydowały o awansie Czarnych do klasy A, ani spotkanie z Klęczanami, które przerwało fantastyczną serię nieprzebranych spotkań w Czudcu były największą atrakcją fanatyków Czarnych w ostatniej dekadzie.
Ich zainteresowanie sięgało zenitu podczas pierwszego spotkania derbowego z Diamentem Pstrągowa.
Liczba kibiców jaka przyszła na ten mecz była bliska 1000. Jak na klasę B jest to ewenement piłkarstwa, mało który klub może poszczycić się takim osiągnięciem.
W Czudcu jednak pokazano, że nawet w takiej niskiej lidze, można zorganizować wielkie zawody.

Jeszcze nim się zaczął mecz wiele o nim mówiono, oto artykuł który ukazał się na WWW.czarniczudec.prv.pl

LKS CZARNI CZUDEC – DIAMENT PSTRĄGOWA
07.11.2004 godz.11

Derby Gminy okazją do pojednania?

W Niedziele po raz pierwszy w historii Czarni Czudec i Diament Pstrągowa zmierzą się ze sobą w klasie B.
Spotkanie to będzie największym klasykiem sportowym, jaki mieszkańcy Czudca będą mogli zobaczyć na własne oczy. To nie będzie zwykłe spotkanie o 3 Pkt, to nie będzie spotkanie o pozycje w tabeli, tutaj nie będzie żadnych kalkulacji ani kombinowania to będzie więcej niż mecz. To będzie coś wspaniałego, coś niesamowitego, na co czekało się cały rok
Obie drużyny będą chciały coś sobie udowodnić kto jest lepszy piłkarsko kto powinien chodzić z podniesionym czołem, kto kogo powinien szanować.

Zbliżający się mecz jest doskonałą okazją do pojednania. Do podania sobie ręki i wspólnego kibicowania. Mecz odbędzie się pod hasłem “Jedna Gmina – jedna kultura”. – Chcemy pokazać wszystkim młodym ludziom, że wojnę toczymy ze sobą tylko na boisku, a poza nim jesteśmy bardzo dobrymi kolegami.

Mecz zaczyna się W niedziele o godzinie 11 na stadionie w Czudcu.
Po absencji spowodowanej kartkami do składu powracają Krzysztof Górecki oraz Tomasz Biela. Obecność szczególnie tego pierwszego bardzo cieszy gdyż jest on mózgiem zespołu który doskonale rozprowadza naszych napastników, potrafi przytrzymać piłkę gdy jest to potrzebne a jednocześnie doskonale drybluje co wnosi sporo ożywienia do gry. Chciałoby się tylko powiedzieć “Krzysiu spokojniej, nie krzycz tyle na swoich kolegów.”

Przypuszczalne ustawienie Czarnych na mecz z Diamentem:

Na bramce stanie niezagrożony jedyny golkiper Czarnych Rysiek Matuszewski (Szmajchel)
W obronie wystąpi żelazna trójka: Łukasz Gątarski(Bolek), Sławek Głowacki, Mirek Żybura(Burek) uzupełni ich albo Tomek Biela albo Przemek Lekki. Sławek Głowacki będzie trochę cofnięty a przed nim zagra Józef Gielata, który będzie również pełnił rolę pomocnika. Na Pomocy pewni swego mogą być Max Pieczonka, Krzysztof Górecki i najprawdopodobniej Jakub Ślemp choć Paweł Wilczewski również liczy na grę w pierwszym składzie. Jeżeli chodzi o atak to tutaj już nie ma żadnych problemów Andrzej Jodłowski(Junior) z Jakubem Sznurkiem(Szuwar) tworzą doskonałą parę, Andrzej szybki waleczny który potrafi zajechać każdego zawodnika z średnią na mecz 1,3 gola, natomiast Szuwar o niesamowitej technice i sprycie gry średnia na mecz 1,66 gola. Razem strzelili już 28 bramek co jest nie lada wyczynem cały zespół Diamentu nie ma strzelonych tyle bramek.

Przypuszczalne ustawienie Diamentu na mecz z Czudcem:

1. Środoń Wojciech – 2. Krzanowski Łukasz 3. Gątarski Piotr 4. Gatarski Paweł 5. Gierlak Piotr – 6. Filip Mariusz 7 Szczepanik Zenon 8 Gierlak Robert 9 Bury Łukasz – 10 Tobiasz Robert 11 Gierlak Marcin
Innym atutem naszych oprócz wspaniałych indywidualności jest zgranie większość z tych chłopców gra razem już ładnych pare lat a Józef Gielata i Sławek Głowacki to prawdziwi weterani Czudeccy. Drużyna przyjezdna natomiast gra ze sobą 1 sezon, nie mają jeszcze tzw. sprytu boiskowego już kilkakrotnie dawali sobie wyrwać zwycięstwo w ostatnich minutach ich wzajemne zaufanie nie jest jeszcze dostatecznie duże, a akcje nie są do końca dopracowane co znacznie utrudnia grę. Ten fakt na pewno nie pomoże Diamentowi w odniesieniu zwycięstwa.

Wyliczając dalej argumenty przemawiające za nami jest fakt, że gramy na własnym boisku gdzie Czarni nie zwykli przegrywać. Dalej idąc spodziewane jest przyjście około 1000os. co wzbudza dodatkowe siły i mobilizację u zawodników, którzy chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Kibice Ci są tzw. 12 zawodnikiem na murawie, Ci co grali lub grają w piłkę mogą to z pewnością potwierdzić.

Tak się zastanawiając, co właściwie przemawia za Diamentem? Odpowiedź jest krótka: “To są derby a derby rządzą się własnymi prawami” Ambicja i wola walki która występuje w mecz u zawodników jest tak silna, że można dokonać cudu.

Drugim atutem przyjezdnych będzie fakt, iż jak przegrają nic się nie stanie, mało kto będzie miał do nich o to pretensje, nie są faworytem w tym meczu, natomiast od Czarnych którzy wręcz niszczą wszystkich swoich rywali wymuszane jest zwycięstwo, nikt nie dopuszcza myśli, że może być inaczej, sympatycy Czarnych nie wybaczyliby przegranej swoim gwiazdom. Oni wręcz muszą wygrać by zachować szacunek kibiców!!

Oby ta sytuacja nie sparaliżowała zawodników i oby Twierdza jaką jest stadion w Czudcu
Została dalej nie zdobyta. Przypomnijmy ostatni raz przegraliśmy 27.08.2003 w meczu z Greinplastem Zwięczyca. 0-2, która później pewnie awansowała do klasy “A” z pierwszego miejsca w tabeli.

Reasumując faworytem w tym meczu jest drużyna z Czudca aczkolwiek
jest to wyjątkowy mecz o innej stawce niż inne mecze co sprawia, że wszystkie wymienione tutaj za i przeciw mogą być tylko papierkowymi dyrdymałami a wynik może paść każdy.

Wszyscy którzy chcą zobaczyć ten mega mecz niech przybędą na stadion w Czudca a na brak emocji na pewno nie będą narzekać. Obie drużyny zostawią serce i sporo zdrowia by odnieść zwycięstwo.

Niech wygra lepszy

Autor: Bosu

A oto już relacja z tego meczu, zapraszam do dalszej lektury

Czarni Czudec – Diament Pstrągowa 5:0 (3:0)

Bramki:
1:0 – Andrzej Jodłowski 5min
2:0 – Krzysztof Górecki 19min asys. Jakub Ślemp
3-0 – Środoń Wojciech (sam 40min)
4:0 – Andrzej Jodłowski 63min asys. Krzysztof Górecki
5:0 – Mirek Żybura 85min głową

Żółte kartki: Józef Gielata

Czerwona kartka:

Widzów: 1000

Składy:

Czarni Czudec: Matuszewski Ryszard – Gontarski Łukasz, Głowacki Sławomir,Gielata Józef(85 Tomasz Biela), Mirosław Żybura, Ślemp Jakub(46 Marcin Wiśniowski), Paweł Wilczewski, Krzysztof Górecki, Maksymilian Pieczonka, Andrzej Jodłowski(70 Piotr Stanek),Jakub Szurek

Diament Pstrągowa: 1.Środoń Wojciech – 2.Krzanowski Łukasz 3.Gątarski Piotr 4.Gatarski Paweł 5.Gierlak Piotr – 6.Filip Mariusz(70 Gątarski Wojciech) 7.Tobiasz Robert 8.Gierlak Robert 9.Mikuszewski Wojciech(70 Rafał Wydro) – 10.Szczepanik Zenon 11.Gierlak Marcin

Trenerem Diamentu jest Rafał Wydro(z lewej), Czarni są pod wodzą Andrzeja Zielińskiego(z prawej)

Dzisiaj w Czudcu odbyło się wielkie święto piłkarskie, naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny z gminy Czudec, tutejsi Czarni podejmowali Diament Pstrągowa. Był to pierwszy historyczny mecz derbowy, który wywołał olbrzymie zainteresowanie.
Mecz został poprzedzony przemówieniem wójta Gminy Czudec, przybliżył On zgromadzonym kibicom a było ich około 1000 sytuacje w tabeli przed tym spotkaniem oraz
bardzo gorąco przywitał tych co grali dawniej w Czudcu a teraz reprezentują barwy Diamentu. Był to bardzo miły gest tym bardziej, że w podstawowym składzie Diamentu wybiegło, aż trzech exczarnych: Robert Tobiasz, Łukasz Krzanowski oraz Wojtek Mikuszewski. Czarni do spotkania przystąpili w najsilniejszym składzie natomiast w ekipie Diamentu na treningu kontuzji się nabawił Łukasz Bury za którego do składu wskoczył właśnie Wojtek Mikuszewski.
Mimo, że mamy już 7 listopad to mecz odbył się w iście piłkarskiej pogodzie, niestety przed spotkaniem trochę pokropiło i Ci co nie mieli odpowiedniego obuwia czasami czuli się jak na łyżwach. Ta aura nie przeszkadzała na szczęście ekipie gospodarzy, już w 5 minucie błąd popełnia golkiper Diamentu wypuszczając piłkę z rąk, przytomnie zachował się Andrzej Jodłowski który był najszybszy i strzela swojego pierwszego gola w tym meczu. 1-0 dla Czudca. Obraz meczu odzwierciedlał sytuację jaka panuje w tabeli. Czarni kontrolowali sytuacje raz za razem atakując. Goście natomiast wszyli na murawę przestraszeni jakby od samego początku nie wierzyli w wygraną.


Jedynie Robert Tobiasz dwoił się i troił by stworzyć sobie jakąś sytuacje bramkową jednak jego indywidualne akcje nic nie dawały a koledzy z zespołu na próżno czekali by dostać jakieś podanie od Roberta.
W 18 minucie Czarni wykonywali rzut wolny po którym piłka odbiła się od słupa, tym razem mało brakło, jednak chwile później bardzo ładną asystą popisuje się Jakub Ślemp wymanewrował on obrońców i podał do Pisiora, ten tylko musną piłkę jednak to wystarczyło by podnieść wynik spotkania na 2-0. W 27min pierwsza żółta kartka w meczu dla Józka Gielaty za faul. Większość akcji ofensywnych Diament przeprowadzał przez Roberta Tobiasza po drugiej stronie Wojtek Mikuszewski był zupełnie nie widoczny, być może nie chciał on krzywdzić starych swoich kolegów. W 37min właśnie Robert sprytnie przerzucił piłkę nad naszym obrońcom i strzelił tuż nad bramką. Była to najlepsza okazja w pierwszej połowie dla Pstrągowej. Chwile później bardzo ładnie dryblował w polu karnym Jakub Ślemp, nie wiem dlaczego został on zmieniony podczas przerwy, jak dla mnie był jednym z lepszych na boisku.
40min mamy rzut rożny piłka jest ładnie, bita wyskakuje do niej bramkarz Diamentu jednak tak niefortunnie chciał wypiąstkować piłkę, że wpakował ją do własnej bramki 3-0 dla Czarnych i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa.


Miał być to wielki mecz jednak ekipa przyjezdnych nie sprostała temu zadaniu i kompletnie zawiodła.Pstrągowa rozgrywała słaby mecz, nawet ich trener twierdził, że tydzień temu z Lubenią grali o niebo lepiej.

Już do połowy spotkania było wiadomo, kto zgarnie komplet punktów a kibicom
zostało jedynie obstawianie ile Czarni wpakują jeszcze bramek. W przerwie trener zdejmuje z boiska Jakuba Ślempa a pojawia się na nim Marcin Wiśniewski.
Pierwsze minuty drugiej połowy to znowu akcje Czarnych w 56min w polu karnym ewidentny faul na Pawle Wilczewskim jednak sędzia chyba postanowił, że nie będzie bardziej krzywdził gości ale i bez niego wpakowaliśmy czwartą bramkę w 63min tym razem asystował Krzysztof Górecki, podał on do wbiegającego Juniora ten z ostrego kąta strzelił po ziemi w długi róg, tym samym zrównał się on w ilości zdobytych bramek z Jakubem Szurkiem, w 12 kolejkach strzelili oni po 15 bramek. Szkoda, że trener znowuż jak dla mnie dokonuje “złej” zmiany zdejmując Andrzeja w 70 min wchodzi Piotrek Stanka. Szuwar był gorszy w tym meczu i to on powinien opuścić murawę.

Szuwar to jest jednak Szuwar i w 75 minucie ładnym balansem ciała miną wszystkich obrońców nawet bramkarza miał za sobą, szkoda, że zaplątał się z piłką bo mielibyśmy 5 gola dla naszych.

Im bliżej końca tym mecz się wyrównywał. Dużo ożywienia do gry Diamentu wprowadził sam trener Rafał Wydro, który się pojawił na boisku zmieniając Wojtka Mikuszewskiego. W 76min Czarni mogą mówić o ogromnym szczęściu, źle na obronie zachował się Ciumaj, który non stop zapędzał się do przodu puszczając jednego z zawodników Pstrągowej, oddał on strzał z około 20 metrów piłka minęła już bramkarza i gdy Diament już się cieszył ze zdobycia honorowej bramki piłka jak zaczarowana stanęła w błocie w polu bramkowym. Chwile później 100% sytuacje dla Gości miał grający trener jednak oddał on strzał prosto w Szmajchela. Były to bardzo gorące chwile, widać było, że przyjezdnym bardzo zależało na zdobyciu choć jednej bramki. Na która sobie z przebiegu meczu na pewno zasłużyli.

Choć to Diament atakował to Czarni wykonali kolejny cios, dobijając swych sąsiadów. Piękną główka popisał się Mirek Żybura, po rzucie rożnym strzelił nie do obrony w samo okienko.

W 82 min Jakub Szurek miał kolejną swoją okazję w tym meczu jednak po ładnej brazyliance strzelił prosto w bramkarza, nie miał on jednak prostej pozycji do oddania strzału.
5 min przed końcem spotkania ostatnia zmiana w teame z Czudca na murawie pojawia się Browar a opuszcza ją Józek Gielata.
Wynikiem 5-0 kończy się ten spektakl a twierdza jaką jest Czudec jest dalej nie zdobyta od 15 miesięcy w tym sezonie Czarni podejmować będą u siebie jeszcze tylko Partie Gwoźnice, która nie jest zbytnio wymagającym rywalem.
Ci co przyszli na spotkanie nie mogli narzekać na brak emocji, choć jak na spotkanie derbowe mecz toczony był w atmosferze fer, sędzia nie musiał sięgać często do kieszeni a kibice zachowywali się wręcz wzorowo. Niebyło żadnych ekcesów, wręcz odwrotnie wszystkie akcje Czarnych jak i Diamentu wywoływały ogromny aplauz kibiców, którzy zaopatrzeni byli w różne trąbki, petardy i inne przyrządy które uatrakcyjniały to święto piłkarskie w Czudcu.
Po meczu kolejna bardzo miła niespodzianka wszyscy piłkarze, trenerzy jak i sędziowie otrzymali liczne upominki a drużynom zrobiono pamiątkowe zdjęcia, które można obejrzeć na mojej stronce.
Trener Diamentu Rafał Wydro składa serdeczne
podziękowania za wspaniały mecz oraz upominki ,ma nadzieje, że takie derby staną się tradycją i na pewno stały się kroczkiem w pojednaniu tych dwóch nieco skłóconych miejscowości. a może, że derby rozgrywane w takiej atmosferze staną się tradycją

Po uroczystościach Czarni udali się do swojego kantorku gdzie bardzo hucznie już dziś świętowali zakończenie sezonu.
Relacja i foto z tej imprezy niestety nie ocenzurowano.

Bosu
Fotorelacja z meczu

Zostaw Komentarz

Musisz być zalogowany by komentować.

1
Orzel Lubla
14
34
44
-
13
2
Plomien Zagorzyce
22
33
41
-
21
3
Czarni Czudec
14
32
54
-
11
4
Sokol Grodzisko
14
28
37
-
17
5
Korona Dobrzechów
14
25
24
-
18
6
Diament Pstragowa
14
21
32
-
22
7
Huragan Kozlowek
14
19
28
-
31
8
Start Lubenia
14
17
35
-
35
9
Aramix Niebylec
14
15
21
-
21
10
Grom Mogielnica
13
12
17
-
28
11
LKS II Hermanowa
14
10
18
-
55
12
Skarbek Gogolow
14
5
21
-
70
13
Albatros Szufnarowa
13
4
15
-
45